• Nuri Seferi e Haxhi Krasniqi dy boksieret aktualisht me te mire ne Trojet Shqiptare.

  • Nuri Seferi e Haxhi Krasniqi dy boksieret aktualisht me te mire ne Trojet Shqiptare.

  • U BËNË 8 VITE

    Ideja e Luan Dreshaj e quajtur "Albanian Boxing" u shfaq për herë të parë në internet me daten 9 Nëntor 2005. Tani u bënë plot 8 vite punë me webfaqen dhe agjencionin AlbanianBoxing.com / Jemi krenarë për çdo ditë pune që i kemi kushtuar këti projekti. Tetë vite janë plot 2.920 Ditë, një kohë e gjatë pune e cila ka qenë e duhur për Boksin Profesionist dhe mendojmë se kemi lëvizur shumë gjëra në drejtimin e duhur! Misioni do vazhdon edhe shumë vite të tjera.
  • 1
  • 2
  • 3

Nuri Seferi triumfon ndaj Gusmyr Perdomo

Tysoni Shqiptar NURI SEFERI e shenoi mbreme ne Berlin te Gjermanise nje fitore tjeter te rendesishme ne karrieren e tij. Seferi arriti te mposhte bindshem me poena mbi 8 raunde boksierin shume te mire nga Venezuela Gusmyr Perdomo. Salla "Universal Hall" e stermbushur me tifoz shqiptar, atmosfer kulminante u be kur doli ne ring Idoli i tyre Nuri Seferi, brohoritjet dhe kendimet Kuq e Zi nuk u ndalen ne asnje moment.

Read more: Nuri Seferi triumfon ndaj Gusmyr Perdomo

Albanian Boxing

 
image

Kush jemi ne?

AlbanianBoxing.com është Webfaqja e parë dhe më e madhe shqiptare që i është dedikuar Boksit Profesionist. Kjo Webfaqe u themelua me 09.11.2005 nga Luan Dreshaj, një adhurues i Boksit nga Kosova i cili jeton dhe vepron në Gjermani. Luan Dreshaj tani është Këshilltar i disa Boksierëve shqiptarë dhe i disa ndërmarrjeve tregtare gjermane në Bundeslandin Nordrhein Westfalen.

Lexo më shumë

Haxhi Krasniqi Highlights

Music Player

Please update your Flash Player to view content.