Pejë: Mbrëmje madhështore e Boksit për Diasporën!

Të Premtën, me 28 Korrik 2017 në palestrën "Karragaqi" të Pejës, në shtëpinë e gjigandit të basketbollit kosovar KB PEJA, do të "kërset" boksi! Shpëtim Shala (31 vjeqar), Boksieri Profesionist nga Peja i cili jeton në Vjenë të Austrisë, do e zhvillon duelin e 25 si profesionsit pikërisht në vëndlidjen e tij në Pejë dhe këtë jo-rastësisht në kohën kur shumë bashkatëdhetarë gjinden atje.

"Fundi i Korrikut dhe fillimi i Gushtit është koha kur në Pejë dhe në mbarë Kosovën gjinden më së shumti bashkatëdhetar që jetojnë në Diasporë, prandaj e vëndosa që duelin tim të radhës ta zhvilloj atje dhe jam shumë i lumtur se kjo po bëhet e mundur. Shpresoj që salla të jetë e stërmbushur dhe të kemi një mbrëmje të bukur sportive" kështu Shpëtim Shala 12 ditë para duelit të tij.

Read more: Pejë: Mbrëmje madhështore e Boksit për Diasporën!

Vukshinaj e ndal gjermanin Salzmann në raundin 1

Faton Vukshinaj mbrëmë e zhvilloj duelin e tretë profesionist dhe këtë e bëri me sukses maksimal - duke e rrëzuar kundërshtarin gjerman Nico Salzmann dy herë në raundin e parë, vetëm gongu pas 3 minutave e shpëtoj atë, por në pauzë ai e dorëzoj luften sepse ishte i tronditur nga goditjet e fuqishme të Fatonit. 

Read more: Vukshinaj e ndal gjermanin Salzmann në raundin 1

Olten: Faton Vukshinaj, Florian Marku dhe Shkodran Veseli yjet e mbrëmjes!

Në një qendër tregtare në Olten, u mbajten sot peshimet zyrtare për mbrëmjen e nesërme të sporteve luftarake THE STORY 5 të organizuar nga Brothers Gym. Talenti i boksit Faton Vukshinaj, kikboksieri Shkondran Veseli dhe luftëtari Florian Marku janë yjet e kësaj mbrëmjeje të madhe ku do të ketë gjithsejt rreth 20 duele. Salla "Stadthalle" Olte nesër mbrëma do të jetë e stërmbushur me shikues shqiptar dhe të huaj.

Read more: Olten: Faton Vukshinaj, Florian Marku dhe Shkodran Veseli yjet e mbrëmjes!

Sfida e radhës për Faton Vukshinaj!

Me 27 Maj 2017 Faton Vukshinaj e ka sfiden e radhes, kesaj radhe ne Olten te Zvicres kunder Nico Salzmann i cili i ka 29 duele profesioniste kurse për Vukshinaj kjo do të jetë vetëm ndeshja Nr. 3. Nico Salzmann vjen nga Gjermania dhe ka boksuar emra të mëdhej ne karrierën e tij, si p.sh. ish kampionin e botës, sllovenin Jan Zaveck.
Read more: Sfida e radhës për Faton Vukshinaj!

Page 1 of 20