Biletat për Haxhi Krasniqin shumë të kërkuara

Dueli i radhës për boksierin më të suksesshëm shqiptar të gjitha kohrave, vjen me 15 Korrik 2016 në "Saarlandhalle" të qytetit gjerman Saarbrücken. Ky duel është i vlefshëm për dy tituj: WBA Inter-Continental dhe WBO Inter-Continental në kategorinë Super të mesme.

Kundërshtari i Krasniqit, njëherit mbajtës i titullit WBA Inter-Continental qendron aktualisht në poziten e 12 të botës në federaten e madhe WBA dhe jeton pikërisht në qytetin Saarbrücken, andaj ai ka shumë shikues të vetë që dëshirojnë të shohin atë në ring, por edhe shikues të shumtë shqiptar nga Gjermania, nga e mbar Evropa si dhe nga Amerika janë bërë gati për këtë duel të madhë, për duelin jubilar Nr. 50 të boksierit shqiptar Haxhi Krasniqi. 

Organizatoret e mbrëmjes lajmerojnë se, deri tani janë shitur 3/4 e biletave, andaj kush deshiron të mbështet nga afër boksierin më të madhë shqiptar duhet të nxiton, biletat mund të rezervohen online përmes këti linku në: http://bit.ly/1UfRk7D ose përmes telefonave +49 30 9700 4833 dhe +49 391 7273 720 si dhe në çdo vënd ku shiten bielta për Evenimente të mëdha në Gjermani.

Read more: Biletat për Haxhi Krasniqin shumë të kërkuara

Festim Kryeziu rikthehet fuqishem!

Pas 12 muajve pauze eshte paraqitur ne ring me i fuqishem se kurre Boksieri Shqiptar nga Mleqani i Kosoves, Festim Kryeziu. Festimi sonte doli ne ring per nje duel 8 raundesh ne Greifswald te Gjermanise ku perball e kishte nje kundershtar nga Venezuela i cili jeton ne Meksikë.
Read more: Festim Kryeziu rikthehet fuqishem!

Nuri Seferi anulon duelin pas lendimit!

Nuri Seferi me 9 Janar kishte për të boksuar ndaj Nr. 4 të botës në Cruiserweight Noel Gevor dhe ishte në pregatitjet e tij përfundimtare, por një lëndim i rëndë në brryl e ka bërë të pamundur vazhdimit e stervitjeve dhe kështu është dashur Seferi të anulon duelin e tij të 44 profesionist.

Read more: Nuri Seferi anulon duelin pas lendimit!

Fotogaleri aktuale nga stervitjet e Krasniqit

Robin Haxhi Kransiqi aktualisht eshte fazen perfundimtare te stervitjeve per ndeshjen e 9 Janarit, por ai gjithsesi edhe gjat kohes se festave te fundvitit do te gjindet ne pregatitje pa pushim fare. Albanian Boxing eshte prane Boksierit Shqiptar gjat ketyre diteve dhe ju sjell disa pamje ekskluzive nga stervitjet e tij ne palestra te ndryshme.


Read more: Fotogaleri aktuale nga stervitjet e Krasniqit