Një ndër boksierët e parë profesionist shqiptar!

LUAN MORINA: Një ndër boksierët e parë profesionist shqiptar! Në vitin 1994 kur kishte debutuar në boksin profesionist Luan Morina nuk kishte më shumë se 2 apo 3 boksier profesionist shqiptar në mbarë botën. Morina i lindur dhe i rritur në Pejë të Kosovës kishte filluar me boks në vëndlindje, pastaj kishte rreth 120 duele amatore të zhvilluara kryesisht në Itali dhe Suedi dhe me 2 Qershor 1994 kishe dubutar në boksin profesionist në Britanin e Madhe.

Read more: Një ndër boksierët e parë profesionist shqiptar!

Nuri Seferi ndalet nga Nr. 1 i botës Krzysztof Glowacki

Kampioni i Evropës dhe Nr. 3 i botës në kategorinë "Cruiser, 90 kg" Nuri Seferi (38 vjeçar) ka pësuar humbje me poena me 31 Janar 2015 në Torun të Polonisë ndaj vëndasit Krzysztof Glowacki (28 vjeçar) i cili në ranglisten botërore të Federatës së madhe W.B.O. qendron në poziten Numër 1.

Read more: Nuri Seferi ndalet nga Nr. 1 i botës Krzysztof Glowacki

Zyrtare: Haxhi Krasniqi vs. Jürgen Brähmer me 21 Mars

Tani është zyrtare! Haxhi Krasniqi do të lufton me 21 Mars 2015 për titullin WBA të botës në kategorinë gjysmë të rëndë kundër kampionit të botës, gjermanit Jürgen Brähmer. Dueli Krasniqi vs. Brähmer do të mbahet në "Stadthalle" në qytetin gjerman ROSTOCK.

Read more: Zyrtare: Haxhi Krasniqi vs. Jürgen Brähmer me 21 Mars

SuperSport transmeton LIVE duelin Seferi vs. Glowacki

Gjigandi televiziv Digitalb do të transmeton LIVE dhe ekskluzivisht për Kombin Shqiptarë, përmes platformës të saj sportive SUPER SPORT, duelin madhështor në kategorinë "Cruiserweight" Nuri Seferi vs. Krzysztof Glowacki me 31 Janar 2015. Nr. 3 i botës dhe kampioni aktual i Evropës Nuri Seferi me 31 Janar e sfindon në "shtëpinë" e tij Nr. 1 të botës, polakun Krzysztof Glowacki.

Read more: SuperSport transmeton LIVE duelin Seferi vs. Glowacki