Wladimir Klitschko shenon fitoren Nr. 62

Kampioni absolut i botës në kategorinë e rëndë "Dr. Steelhammer" Wladimir Klitschko e ka fituar mbrëmë dueli e tij ndaj sfiduesit të domosdoshëm Alex Leapai siq ishte pritur, pa probleme. Klitschko e përplasi rivalin e tij disa herë për dysheme, në raundin e 5 mbaroi gjithçka për kampionin e Australisë Leapai i cili faktikisht nuk është boksier i dobët, por Klitschko ishte bindshëm më i mirë.

Read more: Wladimir Klitschko shenon fitoren Nr. 62

26 Prill: Shumë duele me Boksier Shqiptar!

Me 26 Prill në Austri, Gjermani, Zvicer dhe Suedi do të ketë disa duele të boksit me pjesmarrje shqiptare. Dueli më i rëdësishëm është ai i Shpetim Shalës ndaj Emmanuel Feuzeu nga Spanja. Boksieri nga Peja do të përballet me Feuzeu në Vjenë të Austrisë në një duel 8 raundësh. Duke pasur parasysh se Shala dhe Feuzeu posedojnë tituj internacional dhe kanë provojë të mirë, pritet këtu një duel interesant.
 

Read more: 26 Prill: Shumë duele me Boksier Shqiptar!

Nuri Seferi triumfon ndaj Gusmyr Perdomo

Tysoni Shqiptar NURI SEFERI e shenoi mbreme ne Berlin te Gjermanise nje fitore tjeter te rendesishme ne karrieren e tij. Seferi arriti te mposhte bindshem me poena mbi 8 raunde boksierin shume te mire nga Venezuela Gusmyr Perdomo. Salla "Universal Hall" e stermbushur me tifoz shqiptar, atmosfer kulminante u be kur doli ne ring Idoli i tyre Nuri Seferi, brohoritjet dhe kendimet Kuq e Zi nuk u ndalen ne asnje moment.

Read more: Nuri Seferi triumfon ndaj Gusmyr Perdomo

Nuri Seferi gati per sfiden e 11 Prillit

Boksieri shqiptar Nuri Seferi ka mbaruar stervitjet dhe kohen e sparingut me sukses dhe veshtron pozitivisht drejt datës 11 Prill ku do të përballet me boksierin nga Venezuela Gusmyr Perdomo. Lufta Seferi vs. Perdomo do të zhvillohet të Premtën me 11 Prill 2014 në Universal Hall të kryeqytetit gjerman Berlin. AlbanianBoxing.com do të jetë si gjithnjë e pranishme aty.

 

Read more: Nuri Seferi gati per sfiden e 11 Prillit