Fitore shqiptare anë e mbanë globit!

Arena e Boksit Shqiptar nga dita në ditë shkon duke e shtuar numrin e fitoreve dhe sukseseve jo vetëm në Evropë, por në mbarë botën! Në ditët e kaluara ju kemi njofutar për shumë duele dhe fitore të boksierëve shqiptar përmes rubrikës sonë "LIVE NEWS" e cila është e lidhur direkt me faqen tonë zyrtare në facebook ku lajmet mund te publikohen shumë thjesht dhe shpejt.
 

Read more: Fitore shqiptare anë e mbanë globit!

Zyrtare: Nuri Seferi vs. Gusmyr Perdomo

Gusmyr Perdomo (majtas ne foto) quhet kundërshtari i Nuri Seferit ndaj të cilit do të lufton me 11 Prill 2014 në Berlin të Gjermanisë. Perdomo në 24 duele i ka shenuar 21 fitore, dhe ka pranuar vetëm 3 humbje, ndaj 3 kampionëve të botës dikur në kategorinë super të mesme, ndër ata kampion ishte edhe Mikkel Kessler, pra një emër i madhë i boksit në botë.

 

Read more: Zyrtare: Nuri Seferi vs. Gusmyr Perdomo

26 Prill: Shala lufton ndaj kampionit WBC Latino

Shpetim Shala do të lufton ndaj kampionit aktual te WBC Latino në kategorinë gjysmë të rëndë me 26 Prill. Shala aktualisht e mban poziten 38 të botës në federaten WBC e cila bën pjesë ndër 4 Federatat më të mëdha dhe më të lashta në botë. Para pak ditësh Shala e pranoi një titull nderi nga WBC, si një ndër 40 boksierët më të mirë të kësaj kategorije në botë.

Read more: 26 Prill: Shala lufton ndaj kampionit WBC Latino

Ilir Latifi triumfon në UFC Fight Night 37 në Londër

Garuesi i vetëm shqiptar në UFC Ilir Latifi (kategoria gjysmë e rëndë 92kg) ka luftuar mbrëmë ndaj francezit Cyrille Diabate në Londër dhe ka arritur të shenon fitore që në raundin e parë, pa e marë asnjë goditje të vetme. Latifi dhe Diabate në 60 sekondat e parë të luftës qendruan në distancë, deri sa filloi sulmin luftëtari shqiptar duke e kapur në këmbë rivalin e tij dhe duke hedhur në dysheme.

Read more: Ilir Latifi triumfon në UFC Fight Night 37 në Londër