Zyrtare: Robin Krasniqi vs. Arthur Abraham me 22 Prill

Lufta më e madhe në karrierën e Haxhiut dhe në përgjithësi në arenën e boksit shqiptar vjen me 22 Prill! Në atë mbrëmje Haxhi Krasniqi do të ndeshet me legjenden e kategorisë së mesme dhe super të mesme Arthur Abraham i cili ka prejardhje nga Armenia, por lufton sikur edhe Krasniqi në Gjermani. Dueli Krasniqi vs. Abraham do të organizohet nga promotori i Krasniqit, Ulf Steinforth me kompanin e tij SES BOXING. 

Read more: Zyrtare: Robin Krasniqi vs. Arthur Abraham me 22 Prill

Faton Vukshinaj debuton me sukses!

FATON VUKSHINAJ (25 vjeqar, i lindur ne Basel të Zvicres) është një emër që duhet t´a mbani mënd, sepse me aftësitë dhe fuqinë që e ka ai, do të arrin padyshim suksese të mëdha në boksin profesionist. Vukshinaj para 3 muajve ka nënshkruar kontratë këshillimi me kompanin tonë BIG SPORTS, kurse me 4 Shkurt 2017 e kemi mundësuar duelin e tij të parë profesionist të cilin e fitoj me K.O. teknike pas raundit 2. 

Read more: Faton Vukshinaj debuton me sukses!

Faton Vukshinaj nënshkruan me BIG SPORTS

Talenti i sporteve luftarake, 25 vjeçari Faton Vukshinaj, ka nënshkruar kontratë këshilluese me BIG SPORTS. Faton Vukshinaj është me prejardhje nga Prizreni, ai është i lindur në Basel të Zvicres ku edhe e ka zhvilluar karrieren e tij të Boksit dhe Kikboksit deri tani. Pas 15 dueleve amatore në Boks dhe 45 dueleve në Kikboks, ku është bërë edhe Kampion i Botës, Fatoni tani e synon shkallen më të lartë të sporteve luftarake, Boksin Profesionsit!Read more: Faton Vukshinaj nënshkruan me BIG SPORTS

Dardan Zenunaj vs. Tevin Farmer me 2 Dhjetor

Boksieri më i lehtë shqiptar në boksin profesionist Dardan Zenunaj me 2 Dhjetor 2016 do të lufton në Philadelphia të Amerikës kundër talentit amerikan Tevin Farmer. Fituesi i këti dueli do të ketë mundësi pastaj të ndeshet me Kampionin IBF të botës në kategorinë "super featherweight" Jose Pedraza.

Read more: Dardan Zenunaj vs. Tevin Farmer me 2 Dhjetor