• 11 VITE Albanian Boxing
  • 1
  • 2
  • 3

Festim Kryeziu rikthehet fuqishem!

Pas 12 muajve pauze eshte paraqitur ne ring me i fuqishem se kurre Boksieri Shqiptar nga Mleqani i Kosoves, Festim Kryeziu. Festimi sonte doli ne ring per nje duel 8 raundesh ne Greifswald te Gjermanise ku perball e kishte nje kundershtar nga Venezuela i cili jeton ne Meksikë.
Festimi tani eshte pjese e nje klubi te fuqishem gjerman dhe seshpejti do te lufon per nje titull nderkombtar!


Albanianboxing.com
06.03.2016

 

 

Albanian Boxing

 
image

Kush jemi ne?

AlbanianBoxing.com është Webfaqja e parë dhe më e madhe shqiptare që i është dedikuar Boksit Profesionist. Kjo Webfaqe u themelua me 09.11.2005 nga Luan Dreshaj, një adhurues i Boksit nga Kosova i cili jeton dhe vepron në Gjermani. Luan Dreshaj tani është Këshilltar i disa Boksierëve shqiptarë dhe i disa ndërmarrjeve tregtare gjermane në Bundeslandin Nordrhein Westfalen.

Lexo më shumë

AlbanianBoxing YouTUBE Channel