• 11 VITE Albanian Boxing
  • 1
  • 2
  • 3

Faton Vukshinaj nënshkruan me BIG SPORTS

Talenti i sporteve luftarake, 25 vjeçari Faton Vukshinaj, ka nënshkruar kontratë këshilluese me BIG SPORTS. Faton Vukshinaj është me prejardhje nga Prizreni, ai është i lindur në Basel të Zvicres ku edhe e ka zhvilluar karrieren e tij të Boksit dhe Kikboksit deri tani. Pas 15 dueleve amatore në Boks dhe 45 dueleve në Kikboks, ku është bërë edhe Kampion i Botës, Fatoni tani e synon shkallen më të lartë të sporteve luftarake, Boksin Profesionsit!Trajner i Fatonit edhe në Boksin Profesionist do të jetë vëllai i tij Mergim Vukshinaj i cili është duke e përgatitur Fatonin tani për duelin debutues të Boksit Profesionist. Mergim Vukshinaj është një trajner i shkelqyer i cili e njeh shumë mirë boksin modern dhe e vazhdon gjithnjë e mëtuje zhvillimin e tij si trajner, duke punuar jo vetëm me Fatonin, por edhe me shumë të rinjë e të reja në shkollen e tij të Boksit "Kampfsportschule Basel".

Luan Dreshaj: "Krahas talentit të madhë të boksit që e ka Fatoni dhe klases së lartë të nivelit të trajnerit siq e ka Mergimi ata kanë edhe vlera të mëdha njerzore, e këto janë faktet kryesore në të cilat bazona unë tek sportistet. Një karrierë e mirëfilltë në këtë sport është një rrugë shumë e gjatë, e mundimshme dhe me shumë sakrifica, jo të gjithë ia dalin asaj rruge mbanë, por Fatoni besoj se e ka një ardhmëri të mirë. Me 4 Shkurt e kemi mundësuar që Fatoni të debuton në Boksin Profesionist në Gjermani dhe që tani jamë në bisedime me Promotor gjerman, për ndonjë kontratë të mundshme të promovimit në klube me vlera evropiane dhe botërore".


AlbanianBoxing.com
09.01.2017

Albanian Boxing

 
image

Kush jemi ne?

AlbanianBoxing.com është Webfaqja e parë dhe më e madhe shqiptare që i është dedikuar Boksit Profesionist. Kjo Webfaqe u themelua me 09.11.2005 nga Luan Dreshaj, një adhurues i Boksit nga Kosova i cili jeton dhe vepron në Gjermani. Luan Dreshaj tani është Këshilltar i disa Boksierëve shqiptarë dhe i disa ndërmarrjeve tregtare gjermane në Bundeslandin Nordrhein Westfalen.

Lexo më shumë

AlbanianBoxing YouTUBE Channel