• 13 VITE Albanian Boxing
  • 1
  • 2
  • 3

Abraham fiton ndaj Krasniqit me pikë!

Arthur Abraham fiton ndaj Robin Haxhi Krasniqit me pikë pas 12 raundeve të boksit të nivelt më të lartë botëror. Deri në raundin e 7, Krasniqi ishte tek dy gjyqtar me 1 pikë përpara. Pas një lëndimi në sy, kur i është pamundësuar të pamurit në syrin e djathë dueli ndryshoj në favor të Abrahamit i cili e tregoj provojen e tij të madhe.

Rrespekt për Boksierin tonë i cili luftoj 12 raunde me shumë zemër dhe pasion, gjithashtu e vërtetoj se bën pjes ndër më të mirët e botës.

Një humbje me pikë, në një duel shumë të ngushtë, në një nivel kaq të madhë botëror - nga ana sportive nuk ka efekte negative! Përkundrazi, kjo humbje akoma më shumë e ka ngritur popullaritetin e boksierit shqiptar Haxhi Krasniqi dhe pas vetëm 1 apo 2 dueleve të tjera, do të rikthehet sërish në TOP 3 të botës.

AlbanianBoxing.com
23.04.2017

Foto: Eroll Popova

Albanian Boxing

 
image

Kush jemi ne?

AlbanianBoxing.com është Webfaqja e parë dhe më e madhe shqiptare që i është dedikuar Boksit Profesionist. Kjo Webfaqe u themelua me 09.11.2005 nga Luan Dreshaj, një adhurues i Boksit nga Kosova i cili jeton dhe vepron në Gjermani. Luan Dreshaj tani është Këshilltar i disa Boksierëve shqiptarë dhe i disa ndërmarrjeve tregtare gjermane në Bundeslandin Nordrhein Westfalen.

Lexo më shumë

AlbanianBoxing YouTUBE Channel