• 11 VITE Albanian Boxing
  • 1
  • 2
  • 3

Sfida e radhës për Faton Vukshinaj!

Me 27 Maj 2017 Faton Vukshinaj e ka sfiden e radhes, kesaj radhe ne Olten te Zvicres kunder Nico Salzmann i cili i ka 29 duele profesioniste kurse për Vukshinaj kjo do të jetë vetëm ndeshja Nr. 3. Nico Salzmann vjen nga Gjermania dhe ka boksuar emra të mëdhej ne karrierën e tij, si p.sh. ish kampionin e botës, sllovenin Jan Zaveck.
Vukshinaj vs. Salzmann zhvillohet në mbrëmjen e boksit te quajtur "THE STORY 5" e organizuar nga Frizur Abdyli. Në atë mbrëmje do të mund te shihni në ring, ndër shumë luftëtar të tjer, edhe Florian Marku dhe Ylli Rashiti.

Suksese për të gjithë luftetarët shqiptar!!!


AlbanianBoxing.com
28.04.2017

 

Albanian Boxing

 
image

Kush jemi ne?

AlbanianBoxing.com është Webfaqja e parë dhe më e madhe shqiptare që i është dedikuar Boksit Profesionist. Kjo Webfaqe u themelua me 09.11.2005 nga Luan Dreshaj, një adhurues i Boksit nga Kosova i cili jeton dhe vepron në Gjermani. Luan Dreshaj tani është Këshilltar i disa Boksierëve shqiptarë dhe i disa ndërmarrjeve tregtare gjermane në Bundeslandin Nordrhein Westfalen.

Lexo më shumë

AlbanianBoxing YouTUBE Channel