Nuri Seferi me Sponsor të ri

Boksieri Shqipëtarë Nuri Seferi nga tani dhe në muajt apo vitet e ardhshme do të reklamon firmen e madhe shqiptare në Zvicër COLAKU AG. Kjo kompani në krye me pronarin Maksut Çollaku e ka shprehur deshirën për një bashkëpunim me boksierin shqiptar i cili e pranoj me kënaqësi sponsorin e ri dhe që tani e prezanton me dinjitet logon e komapnisë në fjalë.

Read more: Nuri Seferi me Sponsor të ri

Ranglista Shqiptare Shkurt 2014

1. Nuri Seferi (Gostivarë)
2. Festim Kryeziu (Mleqan)
3. Haxhi Krasniqi (Junik)
4. Arnold Gjergjaj (Gjakovë)
5. Shpëtim Shala (Pejë)


 

Read more: Ranglista Shqiptare Shkurt 2014

Enver Halili me 8 Mars në ring

Talenti 25 vjeçar nga Klina e Kosovës Enver Halili do të ngjitet në ring me 8 Mars 2014 për të zhvilluar duelin e 5 profesionist. Halili do të përballet me amerikanin nga Oklahoma David Nelson. Boksieri shqiptar i cili jeton në Bronx (New York) 4 luftat e tij i ka fituar pa probleme, shpresojmë se këtë vitë do të ketë më shumë ndeshje.
 

Read more: Enver Halili me 8 Mars në ring

Blake Caparello e mposhti Elvir Muriqin me poena

Boksieri Nr. 10 i botës Blake Caparello nga Australia ka arritur të mposht boksierin dikur më të mirë shqiptar Elvir Muriqi në afërsinë e vëndbanimit të boksierit shqipar, në New Jersey. Caparello në një duel 10 raundësh dominoj kjartë ndaj boksierit nga Peja i cili në 4 vitet e fundit i ka zhvilluar vetëm 4 duele.

Read more: Blake Caparello e mposhti Elvir Muriqin me poena

Shemsi, Hysni dhe Ilir Beqiri fituan në Basel

Vëllezërit Beqiri kanë korrur fitore të Shtunen në vëndbanimin e tyre në Basel. Sikur Shemsi Beqiri ashtu edhe vëllai më i ri Hysni Beqiri dhe tjetri vëlla akoma më i ri Ilir Beqiri të gjithë kanë zhvilluar duele të bukura dhe i kanë përimirësuar rekordet e tyre me nga një fitore në kikboks.

Read more: Shemsi, Hysni dhe Ilir Beqiri fituan në Basel