Shefat Isufi lufton për titullin Junior të Botës

Boksieri 24 vjeqar nga Lugina e Preshevës, më vëndbanim në Mynih të Gjermanisë, Shefat Isufi do të lufton me 1 Mars 2014 për titullin IBF Junior të Botës kundër gjermanit Dennis Ronert. Ky do të jetë dueli i 15 profesionist për boksierin shqiptar, mirëpo dueli i parë në kategorinë "Cruiser" 90kg. Deri tani Isufi garonte një kategori më poshtë në gjysmë të rëndën.

Read more: Shefat Isufi lufton për titullin Junior të Botës

3 Vëllezërit Beqiri me 25 Janar në Ring

Tre nga katër vëllezërit Beqiri do të ngjiten në ringun e kikboksit me 25 Janar 2014 në Basel të Zvicres! Shemsi, Hysni dhe Ilir Beqiri janë emrat e këtyre luftëtarëve të cilët "jetojnë" për këtë sport. Ata janë shumë të njohur në qytetin Zviceran Basel, sterviten në palestren personale "Superpro Sportcenter" ku sterviten edhe garues të huaj dhe njihen në përgjithësi si familje e sportit. 

Read more: 3 Vëllezërit Beqiri me 25 Janar në Ring

Muriqi tani kundër Caparello?

Boskieri i kategorisë gjysmë të rëndë nga Peja (me vëndbanim në New York) Elvir Muriqi dihet se me 31 Janar 2014 nuk do të lufton siq ishte paraparë ndaj ish-kampionit të botës Zsolt Erdei (sepse Erdei e ka anuluar duelin), por do të lufton kundër një kundërshtari tjetër të fortë. Mediat gjermane të cilat e përcjellin karrieren e Erdei supozojnë pas anulimit të luftës nga Erdei se Muriqi do të lufton kundër Blake Caparello.

 

Read more: Muriqi tani kundër Caparello?

Sherifi pranë sprovës së tretë dhe të fundit në SHBA?

Boksieri nga Lugina e Preshevës Sevdail Sherifi me 24 Janar 2014 do të lufton për herë të tretë në SH.B.A. Pas 1 humbje dhe një barazimi, a do të vjen tani një fitore? Vështirë! Kundërshtari i radhës quhet Venroy July, ai është shum më i mirë se dy kundërshtarët e fundit që kishte Sevdail Sherifi në Amerikë ndaj kjo do të jetë një përballje shumë shumë e vështirë për Sherifin.

Read more: Sherifi pranë sprovës së tretë dhe të fundit në SHBA?

Nuri Seferi me 18 Prill përsëri në ringun e Hamburgut

Boksieri Nr. 1 Shqipëtarë (sipas Ranglistes Shqiptare Janar 2014) Nuri Seferi ka pranuar sot një ofertë nga klubi promovues i tij EC BOXING për të luftuar me datë 18 Prill 2014 në Hamburg. Boksieri shqiptar e pranoj oferten dhe u shpreh i gatshëm për të luftuar prap në metropolin verior gjerman, qytetin hanseatik Hamburg.

Read more: Nuri Seferi me 18 Prill përsëri në ringun e Hamburgut