Ranglista Shqiptare Janar 2014

1. Nuri Seferi (Gostivarë)
2. Festim Kryeziu (Mleqan)
3. Haxhi Krasniqi (Junik)
4. Arnold Gjergjaj (Gjakovë)
5. Shpëtim Shala (Pejë) 


 

Read more: Ranglista Shqiptare Janar 2014

Fjala e fundvitit

Arena e Boksit Shqiptar e kaloj një vitë me plot ndryshime pozitive por edhe negative. Disa emra të rinjë si vëllezërit Halili në Amerikë, vëllezërit Balla në Australi, apo Arijan Sherifi e Festim Kryeziu në Gjermani, Dardan Zenuanj në Belgjikë dhe Fitim Latifi në Finlandë i kanë dhënë një frymë të re boksit shqiptar në vitin 2013, të gjithë këta boksier janë shumë të talentuar dhe jo vetëm që ishin të pandalshëm në vitin 2013 por nga ata mund të presim suksese edhe më të mëdha në vitet e ardhshme.

Read more: Fjala e fundvitit

Gjergjaj feston fitore të shpejt ndaj Domingos

Boksieri nga Brazili i largët Gilberto Matheus Domingos, i cili e sfidoi sonte në Bern të Zvicres boksierin e kategorisë së rëndë shqiptar Arnold Gjergjaj nuk arriti dotë të "mbijeton" raundin e parë. Domingos u mposht nga Gjergjaj në minuten e dytë të raundit të parë. Kështu erdhi, pa u lodhur shumë, fitorja Nr. 23 për boksierin e rëndë shqiptar Arnold Gjergjaj.

Read more: Gjergjaj feston fitore të shpejt ndaj Domingos

Arnold Gjergjaj pasnesër në ring

Arnold Gjergjaj pasnesër do të ngjitet në ring për të luftuar ndaj Nr. 6 të Brazilit, boksierin e quajtur Gilberto Matheus Domingos. Ky kundërshtarë i ka arritur 21 fitore në 22 luftra, 19 fitore me KnockOut. Gjergjaj i ka poashtu 22 duele profesioniste, por boksieri shqiptar nuk është mposhtur kurrë, 16 luftra i ka fituar para kohe.

Read more: Arnold Gjergjaj pasnesër në ring

Nuri Seferi fiton edhe në duelin e 40 profesionsit!

Boksieri shqiptar, ish kampion i dyfishtë i Europës në kategorinë Cruiser NURI SEFERI arriti të shenon fitore edhe në duelin e 40 profesionsit. Seferi triumfoj ndaj ish-kampionit të botës Steve Herelius në raundin e 7 përmes diskualifikimit të kundërshtarit nga Franca. Seferi dhe Herelius i zhvilluan 6 raunde të forta, boksieri shqiptar ishte më i mirë nga afërsia dhe e printe duelin me një epërsi të lehtë.

Read more: Nuri Seferi fiton edhe në duelin e 40 profesionsit!