Seferi vs. Herelius LIVE përmes AlbanianBoxing.com

Lufta e vitit: Nuri Seferi vs. Steve Herelius e cila do të mbahet të Premtën me 20 Dhjetor në Hamburg të Gjermanisë do të transmetohet drejpërdrejt nga ora 21:00 në televizionin më të madhë sportiv të Evropës, në EUROSPORT. Gjithashtu ky duel i madhë do të mund të shikohet edhe përmes webfaqes tonë AlbanianBoxing.com nga ora 21:00 drejtpërdrejt në mbarë botën.

Read more: Seferi vs. Herelius LIVE përmes AlbanianBoxing.com

21 Dhjetor: Gashi vs. Kostov në Bern

Boksieri shqiptar i kategorisë gjysmë të mesme 69 kg Disarjot Gashi do të ngjitet në ring me datë 21 Dhjetor 2013 në Bern të Zvicres. Në Sternensaal të kryeqytetit Zviceran Bern do të përballet Gashi me Stiliyan Kostov nga Bullgaria i cili e ka një rekord prej 10 fitoreve në 13 ndeshje. Disarjot Gashi prej 17 dueleve i ka fituar 13.

Read more: 21 Dhjetor: Gashi vs. Kostov në Bern

Intervistë ekskluzive me Nuri Seferin

Boksieri shqiptar nga Gostivari, me vëndbanim në Burgdorf (afër kryeqtetit Bern) të Zvicres, Nuri Seferi do të ngjitet në ring me 20 Dhjetor 2013 për të luftuar ndaj ish kampionit të botës Steve Herelius. Para duelit të 40 profesionist Seferi flet në albanianboxing.com për stervitjet, për duelin dhe për aspiratat e tij. NURI SEFERI "Dua fitore për popullin tim shqiptar shumë të lashtë por për fatë të keq shumë të vuajtur

Read more: Intervistë ekskluzive me Nuri Seferin

Armand Cullhaj vs. Vusav Aliyev në Azerbaixhan

Boksieri 23 vjeqar nga Tirana Armand Cullhaj do të lufton për herë të parë në një shtet të Azisë. Cullhaj me 14 Dhjetor do të ndeshet në Gabala (Azerbaixhan) ndaj vendasti Vusav Aliyev. Kundershtari Aliyev është 31 vjeqar dhe e ka një rekord prej 12 fitoreve në 12 duele (5 me KnockOut), ndërsa Cullhaj është me 21 duele, 15 fitore, 3 humbje dhe 3 barazime shumë më i sprovuar në ringun profesionist.

Read more: Armand Cullhaj vs. Vusav Aliyev në Azerbaixhan

Herelius: "Unë do t´a mposht Nuri Seferin"

Kundërshtari i Nuri Seferit, francezi Steve Herelius prononcon se do të fiton ndaj boksierit shqiptar. "Unë jam boksieri më i rrezikshëm që ka luftuar Seferi ndonjëherë dhe kështu që nuk kam aspak frik nga ai. Me plot vetëbesim do të udhëtoj për Hamburg të Gjermanisë ku do të shenoj fitoren time të radhës" kështu është prononcuar Steve Herelius për një gazetë franceze këtë javë.

Read more: Herelius: "Unë do t´a mposht Nuri Seferin"