Zenunaj dhe Bajrami vazhdojne me suksese

Dardan Zenunaj e ka shenuar fitoren e radhes në Belgjikë. Të Shtunen Zenunaj e mposhti vendasin Arnaud Dimidschtein me KO teknike në raundin e 6. Fitorja e 9, ndërsa e shtata për djaloshin nga Peja. Gjithashtu një fitore e ka shënuar këtë fundjavë edhe Tefik Bajrami, vëllai i Xhavit Bajramit. Kjo ishte në përgjithësi një fundjavë e suksesshme shqiptare!

Read more: Zenunaj dhe Bajrami vazhdojne me suksese

Shpetim Shala fiton me KnockOut ndaj Mounir Toumi

Kampioni internacional i WBF në kategorinë gjysmë të rëndë dhe boksieri Nr. 5 shqiptar mbi të gjitha kategoritë Shpetim Shala e ka mposhtur mbrëmë në Vjenë të Austrisë boksierin e suksesshëm nga Gjermania Mounir Toumi. Shala shenoi fitore me KO në raundin 9 duke e realizuar kështu një ndër fitoret më të mëdha të karrierës së tij.

Read more: Shpetim Shala fiton me KnockOut ndaj Mounir Toumi

Ndryshimet në Ranglisten aktuale Shqiptare

Në ranglisten e Dhjetorit, të muajit të fundit të vitit janë bërë disa ndryshime në favor të boksierëve të rinjë shqiptar të cilet kan filluar të bëjnë bujë në arenën ndërkombtare. Kështu Festim Kryeziu me fitoren e tij ndaj ish-kampionit të botës Junior Witter e ka zënë vëndin e parë në ranglistë, ndërsa Fitim Latifi i cili mbrëmë u bë kampion i ri i Finlandës në kategorinë e mesme u ngjit nga vëndi 21 në vëndin 14. Ndryshimet të tjera i kuptoni në ranglisten e më poshtme.

Read more: Ndryshimet në Ranglisten aktuale Shqiptare

Ilir Latifi - Shqiptari i vetëm në ligen botërore UFC

Luftëtari shqiptar i MMA Ilir Latifi do të lufton me 8 Mars 2014 serish në ligen më të madhe botërore të këti sporti që quhet UFC. Në "UFC London" me 8 Mars Latifi do të zhvillon një ndër duelet kryesore të mbrëmjes. Kundershtari i tij është Cyrille Diabate nga Franca i cili e ka një provojë shumë më të madhe se Latifi në këtë sport.

Read more: Ilir Latifi - Shqiptari i vetëm në ligen botërore UFC

Elvir Muriqi vs. Zsolt Erdei me 31 Janar 2014

Elvir Muriqi në 4 vitet e fundit është ngjitur vetëm 3 herë në ring, andaj lajmi që ai do të lufton me 31 Janar 2014 është shumë i mirë!  Këtë lajm Muriqi e bëri të njohur në profilin e tij në facebook ku e postoj edhe pllakaten zyrtare të mbrëmjes së boksit që do të mbahet në New Jersey. Kundërshtar i Muriqit është ish-kampioni i botës për shumë vite të tëra, hungarezi Zsolt Erdei.

Read more: Elvir Muriqi vs. Zsolt Erdei me 31 Janar 2014