Luan Krasniqi bëhet "Charity World Champion"

Luan Krasniqi e fiton duelin e Bamirësisë ndaj biznesmenit gjerman, 10 vjetë më të vjetër Uwe Hueck, nje njeri i shkelqyeshem i cili ishte rritur pa prind në një shtëpi të fëmijëve dhe tani lufton që fëmijët në Gjermani dhe në Europë të kenë fëmijëri më të mirë se që e kishte ai personalisht. 
 

Read more: Luan Krasniqi bëhet "Charity World Champion"

7 Dhjetor: Zenunaj tani kundër Klassen

Ai është boksieri më i lehtë shqiptarë, por një ndër më të shpejtit dhe me guximin ndoshta më të madhin! Fjala është për Dardan Shala-Zenunaj i cili që në duelin e 10 profesionist ka kërkuar të lufton kundër një emri të madhë botërorë dhe kjo do bëhet e mundur! Me datë 7 Dhjetor Zenunaj do të ndeshet me ish kampionin e botës Malcolm Klassen.

Read more: 7 Dhjetor: Zenunaj tani kundër Klassen

Shpetim Shala vs. Mounir Toumi me 7 Dhjetor në Vjenë

Kampioni Internacional i WBF në kategorinë gjysmë të rëndë Shpetim Shala do e mbron titullin e tij për herë të parë me 7 Dhjetor 2013. Sfidues i Shalës është boksieri i suksesshëm nga Gjermania, Mounir Toumi. Shala dhe Toumi do të luftojnë në "Speedfit Sporthalle" të Vjenës ku do të ketë edhe shumë duele të tjera internacionale.

Vetëm pak javë më parë Shala e kishte zhvilluar duelin e 17, në vëndlindjen e tij në Pejë, kurse dueli i 18 vjen kështu shumë shpejt për Shalen i cili faktikisht duhej ti vazhdonte stervitjet menjëherë pas luftes në Pejë dhe është në formë shumë të mirë.

Read more: Shpetim Shala vs. Mounir Toumi me 7 Dhjetor në Vjenë

Ranglista Shqiptare - Nëntor 2013

1. Haxhi Krasniqi
2. Nuri Seferi
3. Festim Kryeziu
4. Arnold Gjergjaj
5. Shpëtim Shala 

Read more: Ranglista Shqiptare - Nëntor 2013

Albon Perzivaj - Këtë emër duhet ta mbani mend!

Albon Pervizaj (18 vjeqar) është një boksier amator i lindur dhe i rritur në Hamburg të Gjermanisë, prejardhjen e ka nga Prizereni. Pervizaj është një garues i suksesshëm në kategorinë e rëndë, ai është nxënës i trajnierit shumë të njohur gjerman Michael Timm dhe i inkuadruar në internatin më të njohur të boksit gjerman në Schwerin.

Read more: Albon Perzivaj - Këtë emër duhet ta mbani mend!