8. Dhjetor: Vëllezerit Seferi serish në Ring!

Boksieri shqiptar i kategorise “cruiser” Nuri Seferi do te rikthehet në ring në fund të këtij viti për të zhvilluar duelin e tij të 25-të në ringun profesionist. “Tajsoni shqiptar” do të sfiojë titullin botëror në versionin modest GBU (Global Boxing Union) në një duel me kroatin Josip Jalushic.

Read more: 8. Dhjetor: Vëllezerit Seferi serish në Ring!

27 Tetor: Xhavit Bajrami vs. ALESSANDRO D`AMBROSIO

Kikboksieri shtatëlartë Xhavit Bajrami me 27 Tetor lufton kundër italianit Alessandro Dambrosio në Bernë të Zvicrrës. Në ketë mbrëmje të kikboksit profesionistë do të zhvillohen edhe shumë lufta tjera interesante në peshat e rënda dhe më të lehta ku do marin pjesë edhe disa kikboksierë tjerë nga viset Shqiptare.

Read more: 27 Tetor: Xhavit Bajrami vs. ALESSANDRO D`AMBROSIO

26 Maj: Vëllezerit Seferi organizojnë dhe luftojnë

Ringu profesionist Shqiptar me 26 Maj pasurohet edhe me nje yll te ri, ai quhet Sefer Seferi dhe vjen nga nje familje e shquar Gostivarase te cilet trashegimi e kan luften. Seferi e perfundoj karrieren amatore ne fund te vitit 2006 me suksese te medha, duke fituar shume tituj e trofe Zvicerrane dhe Internacionale, ai si profesionist do te boksoj ne peshen “Cruiser” dhe sebashku me Nuriun shkruajne histori si vellezer Shqiptar ne Ringun Profesionist.

Read more: 26 Maj: Vëllezerit Seferi organizojnë dhe luftojnë

Jegeni vazhdon rrugen drejt titullit

Boksieri yne nga Tirana Ervis Jegeni do te rikthehet ne Ring pas 5 muajve, kundershtari akoma eshte i panjohur kurse vendi ku do te zhvillohet ndeshja eshte Leisure Center Newham ne Londer.

Read more: Jegeni vazhdon rrugen drejt titullit

19 Tetor: Krasniqi vs. Uzunkaya

Junikasi Haxhi Krasniqi me 19 Tetor do te ndeshet me turkun Ibrahim Uzunkaya ne Alabama Halle te qytetit Gjerman München.

Read more: 19 Tetor: Krasniqi vs. Uzunkaya

Page 159 of 159