Floyd Mayweather Jr. vazhdon të mbizotron boten e boksit

Ai është vetëm 1.71 m i gjatë dhe 68 kg i rëndë, por ai është boksieri Nr. 1 në botë mbi të të gjitha kategoritë dhe sportisti më i paguar në rruzullin tokësorë! Fjala është për Amerikanin Floyd Mayweather Jr. i cili mbrëmë e shenoi fitoren e 45 profesioniste duke mos humbur kurr dhe gjithnjë duke luftuar ndaj kundërshtarëve më të mirë të globit. 

Read more: Floyd Mayweather Jr. vazhdon të mbizotron boten e boksit

Fundjavë me shumë duele nderkombtare

Fundjava e ardhshme sjell plot duele të shkelqyeshme ndërkombtare në kategori dhe vënde të ndryshme të botës. Të Premtën në Galati të Rumanisë do të zhvillohet dueli për brezin WBO të Europës në peshat e rënda në mes të kampionit Christian Hammer dhe sfiduesit Leif Larsen nga Norvegjia. Ndërsa të Shtunen ne Gjermani ngjiten në ring Abraham, Pulev etj.

Read more: Fundjavë me shumë duele nderkombtare

Abraham, Brähmer dhe Pulev drejt titujve të botes!

Tre boksier të klubit SAUERLAND EVENT të cilët luftuan mbrëmë në Schwerin të Gjermanisë i fituan duelet e tyre dhe qendrojnë tani direkt pranë luftrave për tituj të botës në kategori të ndryshme. Arthur Abraham në kategorinë super të mesme, Jürgen Brähmer në kategorinë gjysmë të rëndë dhe Kubrat Pulev në kategorinë e rëndë.

Read more: Abraham, Brähmer dhe Pulev drejt titujve të botes!

Charr, Boytsov dhe Licina i rrëzuan kundërshtarët në raundin 3

Të Shtunen me 15 Qershor u zhvillua mbrëmja "tradicionale" e boksit në Hattersheim të Gjermanisë, mbrëmja e 10 dhe e fundit, e cila organizohej nga Ebby Thust dhe Hako Sevecke ku u ngjiten disa emra të njohur në ring, siq janë: Manuel Charr, Denis Boytsov dhe Enad Licina. Interesante ishte se të gjithë fituan me KnockOut në raundin 3.

Read more: Charr, Boytsov dhe Licina i rrëzuan kundërshtarët në raundin 3

Marco Huck fiton bindshëm ndaj Ola Afolabi

Boksieri nga Sanxhaku, me prejardhje pjesërisht shqiptare (por që e deklaron veten si serb), kampion botërorë në WBO (Cruiserweight) Marco Huck ka arritur mbrëmë në duelin e tretë me Ola Afolabi të nxjerr një fitore të bindshme. Në dy duelet e para Huck kishte vështirësi të mëdha me Afolabi, ndërsa mbrëmë Afolabi u tregua shumë i dobët. Huck fitoi bindshëm me poena, e solli Afolabin disa here në saje të rënjës.

Read more: Marco Huck fiton bindshëm ndaj Ola Afolabi

Page 1 of 39