David Haye do të dylufton me Manuel Charr

Ish-Kampioni i botës në kategorinë "Cruiser" dhe në kategorinë e rëndë David Haye do të rikthehet në ring pas 1 viti me 29 Qershor 2013. Për kundërshtarë të kësaj mbrëmje Haye e ka zgjeduar gjermanin me prejardhje arabe Manuel Charr. Haye është Nr. 6 i botës në WBC, ndërsa Charr Nr. 8!

Read more: David Haye do të dylufton me Manuel Charr

Edis Tatli, një Boksier Turk i lindur në Kosovë dhe i suksesshëm në Finlandë!

Kosova është një vënd që ka lind shumë talenta të boksit dhe të sporteve të ndryshme, në 99 % të rasteve sportistet e dalluar nga Kosova janë Shqiptarë, por edhe komunitetet tjera kanë talentët e tyre. Edis Tatli është një ndër boksierët e suksesshëm të Kosovës i cili jeton në Finlandë dhe është duke e zvhilluar karrieren e tij atje me sukses.

Read more: Edis Tatli, një Boksier Turk i lindur në Kosovë dhe i suksesshëm në Finlandë!

33 Video me Boks Shqiptar dhe Internacional

Krahas Video Kanalit Shqiptar kemi menduar të krijojmë edhe një Videokanal Internacional ku i kemi publikuar 33 Video, ndër ato ka edhe Video me Boksier shqiptar, por patjeter yjet të mëdhej të boksit botërorë, siq janë Felix Sturm, Wladimir Klitschko, Manuel Charr etj. Kliko KËTU për të kaluar tek ky Video Channel.

Wladimir Klitschko kundër Francesco Pianeta me 4 Maj

Superkampioni i botës në kategorinë e rëndë Wladimir Klitschko do të lufton me 4 Mai 2013 kundër Francesco Pianeta 28-0-1. Kjo luftë është e vlefshme për 3 tituj të mëdhej të botës WBA, WBO, IBF si dhe për titullin jo shumë të njohur IBO. Të gjithë këta tituj i mban kampioni absolut Wladimir Klitschko.

Read more: Wladimir Klitschko kundër Francesco Pianeta me 4 Maj

Manuel Charr rikthehet me fitore në raundin 1

Ish-sfiduesi i kampionit të botës Vitali Klitschko, Manuel "Diamond Boy" Charr e ka shënuar mbrëmë në Këln të Gjermanisë fitoren e radhës. Charr e mposhti boksierin gjerman me prejardhje nga Kazakistani Konstantin Airich me KO në raundin e parë. 

Read more: Manuel Charr rikthehet me fitore në raundin 1