Duele interesante në Gjermani në fundjavë

Të Premtën dhe të Shtunën, në fundin kësaj jave do të zhvillohen disa duele interesante në arenën ndërkombtare. Të Premtën me datë 14 Shtator do të rikthehen në ring 2 boksier gjerman të peshave të rënda të cilët e kërkojnë shansin e fundit, rikthimin në "biznes" apo mbarimin e karrierës përfundimisht.

Read more: Duele interesante në Gjermani në fundjavë

Një lëndim mbi sy i kushtoj shumë sfiduesit Charr

Dueli i mbrëmshëm në mes të kampionit WBC të botës në peshat e rënda dhe sfiduesit Manuel Charr (WBC Nr. 7) u ndal 56 sekonda para se të mbaronte raundi i 4 për shkak të një lëdinimi mbi syrin e djathtë të Manuel Charr. Klitschko u shpall fitues me TKO. Charr plotësisht i paknaqur, ai kishte deshirë të vazhdon luften.

Read more: Një lëndim mbi sy i kushtoj shumë sfiduesit Charr

Charr i gatshëm për Klitschko

Sfiduesi i radhës i kampionit WBC të botës në kategorinë e rëndë është gjermani me prejardhje siriane Manuel Charr. Klitschko dhe Charr do të ndeshen me 8 Shtator në stadiumin e futbollit "Olimpiyskiy Arena" para 50.000 shikuesve në Moskë të Rusisë. A do të arrinë 27 vjeqari i pamposhtur Charr që të rrëzon kampionin 14 vjetë më të vjetër Klitschko?

Read more: Charr i gatshëm për Klitschko

Francesco Pianeta fiton ndaj Francois Botha

Mbrëmë, para 2.500 shikuesve në RWE Sporthalle në Mülheim a. d. Ruhr të Gjermanisë doli në ring boksieri i kategorisë së rëndë, italiani Francesco Pianeta. Kundërshtari i Pianetës ishte i famshmi Francois Botha i cili doli mbrëmë në ringun e boksit profesionsit për të 60-en herë.

Read more: Francesco Pianeta fiton ndaj Francois Botha

David Haye fiton ne duelin e urrejtjes kunder Dereck Chisora

Ish kampioni i botes ne kategorite cruiser dhe te rende, David Haye, ka shenuar mbreme nje fitore spektakulare ndaj boksierit me prejardhje afrikane Dereck Chisora. David Haye e rrezoj dy here ish sfiduesin e Vitali Klitschko ne raundin e 5.

Read more: David Haye fiton ne duelin e urrejtjes kunder Dereck Chisora