Manny Pacquiao humb nga Timothy Bradley, por fiton mbi 26 Milion $. Tani flitet për Re-match

Boksieri Nr. 1 në botë, përfshirë këtu të gjitha kategoritë, Manny Pacquiao ka pësuar mbrëmë në Las Vegas të Amerikës një humbje plotësisht të padrejt kundër amerikanit Timothy Bradley në një duel të caktuar mbi 12 raunde për titullin WBO të botës në kategorinë "Welter". Paga e Pacquiao e ka kaluar shifren 26 Milion Dollar amerikanë.

Read more: Manny Pacquiao humb nga Timothy Bradley, por fiton mbi 26 Milion $. Tani flitet për Re-match

Manuel Charr, kundërshtari i fundit për Vitali Klitschko?

Kampioni WBC i botës në kategorinë e rëndë Dr. Vitali Klitschko është duke kërkuar kundërshtarë për duelin e tij (ndoshta) të fundit! Klitschko i cili me 4 Tetor do të konkuron në zgjedhjet parlamentare të Ukrainës mund të ketë në Shtator duelin e 47 dhe të fundit, por kush do të jetë kundërshtarë i tij?!

Read more: Manuel Charr, kundërshtari i fundit për Vitali Klitschko?

Chad Dawson e mposhti legjenden Hopkins

Ish-kampioni WBC i botës në kategorinë gjysmë të rëndë Chad Dawson e ka fituar serish titullin WBC, Dawson e mposhti mbrëmë në New Jersey kampionin në fuqi Bernard Hopkins i cili në moshen 47 vjeçare ishte kampioni më i vjetër i botës në historinë e boksit.

Read more: Chad Dawson e mposhti legjenden Hopkins

Felix Sturm do të unifikon titullin me Daniel Geale

Superkampioni WBA i botës në kategorinë e mesme Felix Sturm ka nënshkruar kontratë me kampionin IBF të botës nga Australia Daniel Geale për një superduel ku futen në lojë të dy titujt botërorë. Sturm dhe Geale do të ndeshen me 1 Shtator 2012 në Gjermani.

Read more: Felix Sturm do të unifikon titullin me Daniel Geale

Sebastian Zbik e humbi luften me Felix Sturm

Superkampioni i botës në WBA, kategoria e mesme, Felix Sturm ka arritur të mbron titullin e tij për herë të 12, kësaj radhe Sturm kishte një rival gjerman, ish-kampionin e botës Sebastian Zbik i cili llogaritej si një sfidues shumë i vështirë, por për kampionin Sturm çdo gjë shkoi sipas planit.

Read more: Sebastian Zbik e humbi luften me Felix Sturm