Hukiç nuk e dorzoi titullin e botës në "Cruiserweight"

Kampioni WBO i botës në kategorinë kruzer 90kg ka vendosur të vazhdon garat në këtë kategori, pasi që ekskurzioni i tij në peshat e rënda nuk solli shumë sukses! Me 25 Shkurt Hukiç e provoj fatin në kategorinë e rëndë kundër kampionit të botës Alexander Povetkin por e humbi betejen me poena.

Read more: Hukiç nuk e dorzoi titullin e botës në "Cruiserweight"

Wladimir Klitschko e rrëzoi kundërshtarin me duar të "lidhura" Jean-Marc Mormeck!

Kampioni i botës në WBO, IBF dhe WBA (Superchamp) në peshat e rënda Wladimir Klitschko e shënoi mbrëmë në Düsseldorf të Gjermanisë fitoren e 57 dhe KnockOut-in e 50 në boksin profesionist. Kundërshtari Jean-Marc Mormeck nuk ngriti dorë asnjëherë ndaj Klitschko dhe boksoj sikur ti kishte duart e lidhura!

Read more: Wladimir Klitschko e rrëzoi kundërshtarin me duar të "lidhura" Jean-Marc Mormeck!

Vitali Klitschko e mposhti anglezin Dereck Chisora, por me probleme të mëdha!

Kampioni WBC i botës në peshat e rënda Vitali Klitschko ka arritur mbrëmë në Mynih të Gjermanisë të mbron titullin e tij me poena mbi 12 raunde. Gjyqtarët e luftës i dhanë një fitore tejet të bindshme ukrainasit Klitschko, por shumë ekspert e panë luften më të barabartë. Chisora luftoi mirë, Klitschko me shenja të pleqërisë!

Read more: Vitali Klitschko e mposhti anglezin Dereck Chisora, por me probleme të mëdha!

Povetkin mposhti Hukiçin me poena

Kampioni WBA i botës në peshat e rënda, rusi Alexander Povetkin, ka mposhtur mbrëmë në Stuttgart të Gjermanisë boksierin me prejardhje nga Sanxhaku Muamer Hukiç (Marco Huck) me poena mbi 12 raunde, në fund Povetkin ishte shumë i lodhur dhe afër rrëzimit.

Read more: Povetkin mposhti Hukiçin me poena

Duelet e fundjaves se ardhshme: Klitschko dhe Kryeziu

Të Shtunen me 18 Shkurt 2012 kampioni WBC i botës në kategorinë e rëndë Vitali Klitschko do të mbron titullin e tij kundër anglezit me prejardhje nga Zimbabwe Dereck Chisora, 28 vjeçar. Derisa Klitschko e zhvillon duelin e 46 profesionist, Chisora e ka vetëm të 18-in. Në parameqet e kësaj mbrëmje do të lufton edhe një boksier shqiptar.

Read more: Duelet e fundjaves se ardhshme: Klitschko dhe Kryeziu