Faton Vukshinaj debuton me sukses!

FATON VUKSHINAJ (25 vjeqar, i lindur ne Basel të Zvicres) është një emër që duhet t´a mbani mënd, sepse me aftësitë dhe fuqinë që e ka ai, do të arrin padyshim suksese të mëdha në boksin profesionist. Vukshinaj para 3 muajve ka nënshkruar kontratë këshillimi me kompanin tonë BIG SPORTS, kurse me 4 Shkurt 2017 e kemi mundësuar duelin e tij të parë profesionist të cilin e fitoj me K.O. teknike pas raundit 2. 

Read more: Faton Vukshinaj debuton me sukses!

Faton Vukshinaj nënshkruan me BIG SPORTS

Talenti i sporteve luftarake, 25 vjeçari Faton Vukshinaj, ka nënshkruar kontratë këshilluese me BIG SPORTS. Faton Vukshinaj është me prejardhje nga Prizreni, ai është i lindur në Basel të Zvicres ku edhe e ka zhvilluar karrieren e tij të Boksit dhe Kikboksit deri tani. Pas 15 dueleve amatore në Boks dhe 45 dueleve në Kikboks, ku është bërë edhe Kampion i Botës, Fatoni tani e synon shkallen më të lartë të sporteve luftarake, Boksin Profesionsit!Read more: Faton Vukshinaj nënshkruan me BIG SPORTS

Dardan Zenunaj vs. Tevin Farmer me 2 Dhjetor

Boksieri më i lehtë shqiptar në boksin profesionist Dardan Zenunaj me 2 Dhjetor 2016 do të lufton në Philadelphia të Amerikës kundër talentit amerikan Tevin Farmer. Fituesi i këti dueli do të ketë mundësi pastaj të ndeshet me Kampionin IBF të botës në kategorinë "super featherweight" Jose Pedraza.

Read more: Dardan Zenunaj vs. Tevin Farmer me 2 Dhjetor

Biletat për Haxhi Krasniqin shumë të kërkuara

Dueli i radhës për boksierin më të suksesshëm shqiptar të gjitha kohrave, vjen me 15 Korrik 2016 në "Saarlandhalle" të qytetit gjerman Saarbrücken. Ky duel është i vlefshëm për dy tituj: WBA Inter-Continental dhe WBO Inter-Continental në kategorinë Super të mesme.

Kundërshtari i Krasniqit, njëherit mbajtës i titullit WBA Inter-Continental qendron aktualisht në poziten e 12 të botës në federaten e madhe WBA dhe jeton pikërisht në qytetin Saarbrücken, andaj ai ka shumë shikues të vetë që dëshirojnë të shohin atë në ring, por edhe shikues të shumtë shqiptar nga Gjermania, nga e mbar Evropa si dhe nga Amerika janë bërë gati për këtë duel të madhë, për duelin jubilar Nr. 50 të boksierit shqiptar Haxhi Krasniqi. 

Organizatoret e mbrëmjes lajmerojnë se, deri tani janë shitur 3/4 e biletave, andaj kush deshiron të mbështet nga afër boksierin më të madhë shqiptar duhet të nxiton, biletat mund të rezervohen online përmes këti linku në: http://bit.ly/1UfRk7D ose përmes telefonave +49 30 9700 4833 dhe +49 391 7273 720 si dhe në çdo vënd ku shiten bielta për Evenimente të mëdha në Gjermani.

Read more: Biletat për Haxhi Krasniqin shumë të kërkuara