Festim Kryeziu rikthehet fuqishem!

Pas 12 muajve pauze eshte paraqitur ne ring me i fuqishem se kurre Boksieri Shqiptar nga Mleqani i Kosoves, Festim Kryeziu. Festimi sonte doli ne ring per nje duel 8 raundesh ne Greifswald te Gjermanise ku perball e kishte nje kundershtar nga Venezuela i cili jeton ne Meksikë.
Read more: Festim Kryeziu rikthehet fuqishem!

Nuri Seferi anulon duelin pas lendimit!

Nuri Seferi me 9 Janar kishte për të boksuar ndaj Nr. 4 të botës në Cruiserweight Noel Gevor dhe ishte në pregatitjet e tij përfundimtare, por një lëndim i rëndë në brryl e ka bërë të pamundur vazhdimit e stervitjeve dhe kështu është dashur Seferi të anulon duelin e tij të 44 profesionist.

Read more: Nuri Seferi anulon duelin pas lendimit!

Fotogaleri aktuale nga stervitjet e Krasniqit

Robin Haxhi Kransiqi aktualisht eshte fazen perfundimtare te stervitjeve per ndeshjen e 9 Janarit, por ai gjithsesi edhe gjat kohes se festave te fundvitit do te gjindet ne pregatitje pa pushim fare. Albanian Boxing eshte prane Boksierit Shqiptar gjat ketyre diteve dhe ju sjell disa pamje ekskluzive nga stervitjet e tij ne palestra te ndryshme.


Read more: Fotogaleri aktuale nga stervitjet e Krasniqit

U bë i njohur kundërshtari i Haxhi Krasniqit

Boksieri Nr. 1 Shqiptar Haxhi Robin Krasniqi me datë 9 Janar 2016 do e zhvillon duelin e 49 profesionist. Krasniqi do të lufton në Berlin të Gjermanisë, kundër gjermanit me prejardhje turke, kampionit IBF të Evropës në kategorinë super te mesme Cagri Ermis.

Read more: U bë i njohur kundërshtari i Haxhi Krasniqit