Arnold Gjergjaj e mposhti rusin Denis Bakhtov

Boksieri shqiptar Arnold Gjergjaj ka arritur të shenon fitore ndaj boksierit rus Denis Bakhtov në një luftë 12 raundshe me 6 Qershor në Basel të Zvicres. Kjo luftë solli shumë të papritura, të dy boksierët u gjinden nga një herë në dysheme, Gjergjaj në raundin e 5, ndërsa Bakhtov në raundin e 9.


 

Read more: Arnold Gjergjaj e mposhti rusin Denis Bakhtov

Ranglista Shqiptare Maj 2015

1. Haxhi Krasniqi (Junik)
2. Nuri Seferi (Gostivarë)
3. Festim Kryeziu (Mleqan)
4. Arnold Gjergjaj (Gjakovë)
5. Stivens Bujaj (Këlmend)


 

Read more: Ranglista Shqiptare Maj 2015

Gjergjaj do i matë forcat me rusin Bakhtov

Boksieri shqiptar i kategorisë së rëndë Arnold Gjergjaj me 6 Qershor do i matë forcat me një kundërshtar tejet të mirë, me rusin Denis Bakhtov. Gjergjaj në këtë mbrëmje synon të mbron titullin e tij EBU-EE ndaj Bahktov në mënyrë që të ngjitet më lartë në ranglisten evropiane dhe botërore. 

Read more: Gjergjaj do i matë forcat me rusin Bakhtov

Bytyqi: Motër e Vëlla të suksesshëm në Boks

Fabiana dhe Sebastian Bytyqi (motër e vëlla) triumfuan mbrëmë dyfisht në Usti nad Labem të Çekisë në vëndbanimin e tyre në një Eveniment të përbashkët. I Ati i tyre Fabian Byyqi është krenar me fëmijët e tij të suksesshëm. Fabiana e zhvilloj duelin e dytë profesionist dhe e fitoj me K.O. në raundin 2, kundërshtare e kishte hungarezen Agnes Draksler, pra 2 fitore me K.O. në gjithsejt 2 duele profesioniste.

 

Read more: Bytyqi: Motër e Vëlla të suksesshëm në Boks