Nuri Seferi ndalet nga Nr. 1 i botës Krzysztof Glowacki

Kampioni i Evropës dhe Nr. 3 i botës në kategorinë "Cruiser, 90 kg" Nuri Seferi (38 vjeçar) ka pësuar humbje me poena me 31 Janar 2015 në Torun të Polonisë ndaj vëndasit Krzysztof Glowacki (28 vjeçar) i cili në ranglisten botërore të Federatës së madhe W.B.O. qendron në poziten Numër 1.

Read more: Nuri Seferi ndalet nga Nr. 1 i botës Krzysztof Glowacki

Zyrtare: Haxhi Krasniqi vs. Jürgen Brähmer me 21 Mars

Tani është zyrtare! Haxhi Krasniqi do të lufton me 21 Mars 2015 për titullin WBA të botës në kategorinë gjysmë të rëndë kundër kampionit të botës, gjermanit Jürgen Brähmer. Dueli Krasniqi vs. Brähmer do të mbahet në "Stadthalle" në qytetin gjerman ROSTOCK.

Read more: Zyrtare: Haxhi Krasniqi vs. Jürgen Brähmer me 21 Mars

SuperSport transmeton LIVE duelin Seferi vs. Glowacki

Gjigandi televiziv Digitalb do të transmeton LIVE dhe ekskluzivisht për Kombin Shqiptarë, përmes platformës të saj sportive SUPER SPORT, duelin madhështor në kategorinë "Cruiserweight" Nuri Seferi vs. Krzysztof Glowacki me 31 Janar 2015. Nr. 3 i botës dhe kampioni aktual i Evropës Nuri Seferi me 31 Janar e sfindon në "shtëpinë" e tij Nr. 1 të botës, polakun Krzysztof Glowacki.

Read more: SuperSport transmeton LIVE duelin Seferi vs. Glowacki

Shpëtim Shala tani në Boxteam Vienna

Boksieri 29 vjeçar Shpëtim Shala ka lidhur marëveshje me një Klub të ri, ai është klubi i mirënjohur në Austri "Boxteam Vienna" me të cilin ka vendosur të bashkpunon që tani.  Boxteam Vienna është themeluar në vitin 1985 në Vjenë nga Peter Pospichal dhe Ludwig Kammerhofer dhe ka mbajtur deri tani rregullisht në çdo vitë afërsisht 6 Evenimente të Boksit ku marin pjesë boksier amator dhe profesionist. Me Shpetim Shalën ky klub do të pasurohet shumë, sepse Shala është njëri ndër 2 boksierët më të mirë të krejt Austrisë.

 

Read more: Shpëtim Shala tani në Boxteam Vienna