SuperSport transmeton LIVE duelin Seferi vs. Glowacki

Gjigandi televiziv Digitalb do të transmeton LIVE dhe ekskluzivisht për Kombin Shqiptarë, përmes platformës të saj sportive SUPER SPORT, duelin madhështor në kategorinë "Cruiserweight" Nuri Seferi vs. Krzysztof Glowacki me 31 Janar 2015. Nr. 3 i botës dhe kampioni aktual i Evropës Nuri Seferi me 31 Janar e sfindon në "shtëpinë" e tij Nr. 1 të botës, polakun Krzysztof Glowacki.

Read more: SuperSport transmeton LIVE duelin Seferi vs. Glowacki

Shpëtim Shala tani në Boxteam Vienna

Boksieri 29 vjeçar Shpëtim Shala ka lidhur marëveshje me një Klub të ri, ai është klubi i mirënjohur në Austri "Boxteam Vienna" me të cilin ka vendosur të bashkpunon që tani.  Boxteam Vienna është themeluar në vitin 1985 në Vjenë nga Peter Pospichal dhe Ludwig Kammerhofer dhe ka mbajtur deri tani rregullisht në çdo vitë afërsisht 6 Evenimente të Boksit ku marin pjesë boksier amator dhe profesionist. Me Shpetim Shalën ky klub do të pasurohet shumë, sepse Shala është njëri ndër 2 boksierët më të mirë të krejt Austrisë.

 

Read more: Shpëtim Shala tani në Boxteam Vienna

Haxhi dhe Qendrim Krasniqi të pamposhtur!

Boksieri shqiptar Haxhi Krasniqi në duelin e 46 profesionist kishte për t´i mbrojtur dy titujt e tij të kategorisë gjysmë të rëndë: WBO International e WBA Continental dhe këtë e bëri me plot sukses. Krasniqi e mposhti rivalin e tij polak Dariusz Sek me poena mbi 12 raunde me një epërsi të kjartë para 3.000 shikuesve në Mynih të Gjermanisë.
 

Read more: Haxhi dhe Qendrim Krasniqi të pamposhtur!

Ranglista Shqiptare Dhjetor 2014

1. Haxhi Krasniqi (Junik)
2. Nuri Seferi (Gostivarë)
3. Festim Kryeziu (Mleqan)
4. Arnold Gjergjaj (Gjakovë)
5. Besar Nimani (Mitrovicë)


 

Read more: Ranglista Shqiptare Dhjetor 2014