Spektakel në München: Krasniqi vs. Sek

Numri 2 i botës në kategorinë gjysmë të rëndë Haxhi Krasniqi me 20 Dhjetor rikthehet para publikut të Mynhenit. Salla "Ballhaus Forum" në Hotelin DOLCE me 20 Dhjetor do të bëhet një Arenë e madhe e Boksit ku priten mbi 3.000 shikues shqiptar dhe gjerman. Duelin e 46 profesionist Robin Haxhi Krasniqi do e zhvillon në vëndbanimin e tij në München (Gjermani) kunder polakut Dariusz Sek me 20 Dhjetor.
 

Read more: Spektakel në München: Krasniqi vs. Sek

Dardan Zenunaj në Belgjik e fitoj titullin, por ?

Boksieri nga Peja e Kosovës Dardan Zenunaj të Shtunen e kaluar në Namur të Belgjikës e fitoj titullin e dytë internacional, kësaj radhe ishte titulli "WBA International" në kategorinë super pendë. Por në ring ndodhi diqka e çuditshme, e paparë ndonjëherë! Kryetari i federates belge Marco Giuliani nuk e lejoj Flamurin Kuq e Zi në ring, e ndrroi atë me flamurin belg!
 

Read more: Dardan Zenunaj në Belgjik e fitoj titullin, por ?

Nuri Seferi në Janar kundër Nr. 1 të botës

Kampioni aktual i Evropës dhe nr. 3 i botës në kategorinë "Cruiser" Nuri Seferi do të përballet në fund të Janarit me Nr. 1 të botës Krzysztof Glowacki në vëndin e tij në Poloni! Lufta Seferi vs. Glowacki është pjesë e një Turneut Eliminator që e ka përzgjedhur Federata WBO në asamblenë e saj të fundit në Las Vegas.

Read more: Nuri Seferi në Janar kundër Nr. 1 të botës

Ranglista Shqiptare Nëntor 2014

1. Haxhi Krasniqi (Junik)
2. Nuri Seferi (Gostivarë)
3. Festim Kryeziu (Mleqan)
4. Arnold Gjergjaj (Gjakovë)
5. Besar Nimani (Mitrovicë)


 

Read more: Ranglista Shqiptare Nëntor 2014