Vukshinaj e ndal gjermanin Salzmann në raundin 1

Faton Vukshinaj mbrëmë e zhvilloj duelin e tretë profesionist dhe këtë e bëri me sukses maksimal - duke e rrëzuar kundërshtarin gjerman Nico Salzmann dy herë në raundin e parë, vetëm gongu pas 3 minutave e shpëtoj atë, por në pauzë ai e dorëzoj luften sepse ishte i tronditur nga goditjet e fuqishme të Fatonit. 

Read more: Vukshinaj e ndal gjermanin Salzmann në raundin 1

Olten: Faton Vukshinaj, Florian Marku dhe Shkodran Veseli yjet e mbrëmjes!

Në një qendër tregtare në Olten, u mbajten sot peshimet zyrtare për mbrëmjen e nesërme të sporteve luftarake THE STORY 5 të organizuar nga Brothers Gym. Talenti i boksit Faton Vukshinaj, kikboksieri Shkondran Veseli dhe luftëtari Florian Marku janë yjet e kësaj mbrëmjeje të madhe ku do të ketë gjithsejt rreth 20 duele. Salla "Stadthalle" Olte nesër mbrëma do të jetë e stërmbushur me shikues shqiptar dhe të huaj.

Read more: Olten: Faton Vukshinaj, Florian Marku dhe Shkodran Veseli yjet e mbrëmjes!

Sfida e radhës për Faton Vukshinaj!

Me 27 Maj 2017 Faton Vukshinaj e ka sfiden e radhes, kesaj radhe ne Olten te Zvicres kunder Nico Salzmann i cili i ka 29 duele profesioniste kurse për Vukshinaj kjo do të jetë vetëm ndeshja Nr. 3. Nico Salzmann vjen nga Gjermania dhe ka boksuar emra të mëdhej ne karrierën e tij, si p.sh. ish kampionin e botës, sllovenin Jan Zaveck.
Read more: Sfida e radhës për Faton Vukshinaj!

Faton Vukshinaj fiton me K.O. në raundin 6

Fitore me K.O. në raundin 6 për boksierin shqiptar Faton Vukshinaj 1-0-0 ndaj Javad Sadeghi 7-0-0 në Düsseldorf të Gjermanisë. Vukshinaj dhe Sadeghi e zhvilluan duelin kryesor të mbrëmjes para 1.000 shikuesve në Düsseldorf dhe ju sollen shikuesve një duel të bukur, ku dominonte boksieri shqiptar. Në raundin 6 e rrëzoj kundërshtarin 2 herë dhe kështu triumfoj edhe në duelin e tij të dytë para kohe Faton Vukshinaj.

Read more: Faton Vukshinaj fiton me K.O. në raundin 6