Magomed Shaburov quhet trajneri i ri i Haxhi Krasniqit

Felix Sturm dhe Gennady Golovkin jane vetem dy Kampion Bote me te cilet ka punuar Magomed Shaburov. Trajneri me prejardhje nga Taxhikistani, jeton dhe vepron ne Gjermani tani mbi 20 vite. Si boksier amator Shaburov i ka zhvilluar vet mbi 350 duele dhe ka korrur suksese ne mbar boten.


Luan Dreshaj: "Shaburov ka 3 muaj qe eshte ne ekipin tone #TeamKrasniqi dhe per kete jam shume i lumtur. Nuk kemi fjal te keqija per ish-trajnerin Dzemski, Haxhiu ka ushtruar me te 6 vite dhe ka pas shume triumfe, por pas 2 humbjeve ne duele te medha kemi vendosur te bejme ndryshime. Shaburov eshte nje klase me larte, ka cilesi shume me te madhe se Dzemski, andaj edhe presim permiresime ne strategji te luftes, por edhe ne teknik".

Read more: Magomed Shaburov quhet trajneri i ri i Haxhi Krasniqit

Zyrtare: Robin Krasniqi vs. Arthur Abraham me 22 Prill

Lufta më e madhe në karrierën e Haxhiut dhe në përgjithësi në arenën e boksit shqiptar vjen me 22 Prill! Në atë mbrëmje Haxhi Krasniqi do të ndeshet me legjenden e kategorisë së mesme dhe super të mesme Arthur Abraham i cili ka prejardhje nga Armenia, por lufton sikur edhe Krasniqi në Gjermani. Dueli Krasniqi vs. Abraham do të organizohet nga promotori i Krasniqit, Ulf Steinforth me kompanin e tij SES BOXING. 

Read more: Zyrtare: Robin Krasniqi vs. Arthur Abraham me 22 Prill

Faton Vukshinaj debuton me sukses!

FATON VUKSHINAJ (25 vjeqar, i lindur ne Basel të Zvicres) është një emër që duhet t´a mbani mënd, sepse me aftësitë dhe fuqinë që e ka ai, do të arrin padyshim suksese të mëdha në boksin profesionist. Vukshinaj para 3 muajve ka nënshkruar kontratë këshillimi me kompanin tonë BIG SPORTS, kurse me 4 Shkurt 2017 e kemi mundësuar duelin e tij të parë profesionist të cilin e fitoj me K.O. teknike pas raundit 2. 

Read more: Faton Vukshinaj debuton me sukses!

Faton Vukshinaj nënshkruan me BIG SPORTS

Talenti i sporteve luftarake, 25 vjeçari Faton Vukshinaj, ka nënshkruar kontratë këshilluese me BIG SPORTS. Faton Vukshinaj është me prejardhje nga Prizreni, ai është i lindur në Basel të Zvicres ku edhe e ka zhvilluar karrieren e tij të Boksit dhe Kikboksit deri tani. Pas 15 dueleve amatore në Boks dhe 45 dueleve në Kikboks, ku është bërë edhe Kampion i Botës, Fatoni tani e synon shkallen më të lartë të sporteve luftarake, Boksin Profesionsit!Read more: Faton Vukshinaj nënshkruan me BIG SPORTS