Robin Haxhi Krasniqi me shoqëri dalin triumfues!

3 Fitore per, 3 Boksier Shqiptar ne 1 Eveniment ne Gjermani! Robin Haxhi Krasniqi, Jurgen Uldedaj dhe Elvis Hetemi quhen 3 te lutmurit e nje mbremje te madhe te boksit qe u mbajt mbreme ne Gjermanine e mesme! Boksi Profesionist shqiptar vazhdon te jeton dhe madje nga dita ne dite po behet me i suksesshem, por jo ne trojet shqiptare, luftetaret tone po ndertohen, zhvillohen dhe kurorezohen ne Diaspore!

Gjermania eshte nje nder bastionet e boksiereve nga trevat shqiptare. Mbreme ne Halle an der Saale te Gjermanise u ringjit ne ring boksieri me i suksesshem shqiptar i te te gjitha kohrave Robin Krasniqi dhe korri fitore te bindshme pas nje lufte te forte 8-raundshe. Kjo ishte fitorja nr. 47 ne gjithsej 52 duele marramendese te 30-vjeqarit nga Kosova.

Jurgen Uldedaj nga Tirana ne duelin e 8 profesionist arriti te behet kampion internacional i Gjermanise. Nje fitore me poena mbi 10 raunde, fitore shume e rendesishme per talentin e peshave „Cruiser“ i cili me shume pune mund te arrin suksese edhe ne te larta.

Ndersa ne duelin e trete shqiptar te kesaj mbremjeje me fitore te pastert iu ngriten duart larte edhe boksierit nga Vushtrria, Elvis Hetemi i cili me kete e permbushu me sukses testin per klubin SES BOXING. Hetemi fitoj me pikë mbi 6 raunde lufte te qetë, por dominuese.

 

Foto: Eroll Popova

AlbanianBoxing
04.02.2018